Ekipa Zrinjskog slavila je trijumf u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nad Krupom rezultatom 1:0.

Zrinjski je ulogu favorita danas opravdao, a djeluje da je domaćin igrao ‘koliko mu je trebalo’, dok s druge strane Krupa nije imala snage da učini nešto više.

Meč je otvoren dalekometnim udarcem Ivana Enina u petoj minuti, a onda je Nemanja Bilbija u sedmoj minuti imao svoju prvu priliku, kada mu je Vasilije Kolak odbranio.

Bilbija je ponovo opasno zaprijetio u 32. minuti, ali je ponovo Kolak odbranio udarac nakon slobodnjaka Miloša Filipovića. Ipak, nakon dvije minute igre Zrinjski je poveo.

Igrao se 34. minut kada je Nemanja Bilbija ostavio sjajnu povratnu loptu prsima za Ivana Enina koji izvrsno pogađa sa distance za 1:0. Do odlaska na odmor više nije bilo uzbuđenja.

Po otvaranju nastavka Zrinjski je silovito krenuo po drugi gol. Ipak, nije bilo jednostavno domaćinu da dođe do njega.

Novu veliku šansu u 53. minuti propušta Bilbija, koji je nakon ubačaja šutirao iz prve pored gola. Minut kasnije Zrinjski je izveo slobodan udarac, a Marin Magdić glavom šutira visoko preko gola. Bio je u sjajnoj poziciji.

U nastavku je opao tempo igre. Zrinjski je ‘smirio’ loptu i lako je priveo meč kraju. Izdvaja se još i pokušaj Bilbije iz slobodnog udarca koji je otišao pored gola.

Deset minuta prije kraja stopostotna šansa za Anesa Mašića. Rezervista je izašao sam pred Kolaka, ali je golman Krupe nogama fantastično odbranio. Ipak, ostalo je 1:0 tako da Zrinjski dolazi do važna tri boda.

Zrinjski – Krupa 1:0 (Enin 34′)

Stadion: Pod Bijelim Brijegom (Mostar). Gledalaca: /. Sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Muminović (Krupa).

Zrinjski: Varvodić, Bekić, Jakovljević, Magdić, Tičinović, Juranović, Trebotić, Enin, Filipović, Govedarica, Bilbija.

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić, Pavlović, Dujaković, Palić, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović, Rakić.