Željezničar je nastavio niz dobrih rezultata danas i u Trebinju, gdje je u meču 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 1:0 savladao Leotar.

Heroj Plavih je opet bio Armin Hodžić, mladi veznjak koji je postigao gol u trećoj utakmici zaredom! Tako je donio tri boda timu s Grbavice, koji je sada, barem nakratko, prvi na tabeli sa 22 boda.

Prvu priliku na utakmici imao je Željezničar, kada je u 4. minuti Štilić ubacio iz kornera, a Santos pogodio spoljni dio mreže.

Četiri minute poslije trese se mreža domaćina nakon pogotka Dženisa Beganovića, ali sudija Jure Musa je signalizirao ofsajd poziciju napadača Željezničara.

Nastavio je pritiskati Željo i u 15. minuti je Štilić pogodio stativu, a spasa spasa za očajni Leotar nije bilo u 18. minuti. Štilić je ovaj put centrirao iz kornera, a Armin Hodžić glavom sa 6-7 metara pogađa za vodstvo Plavih od 1:0!

Domaćin je prvi put zaprijetio tek u 26. minuti, kada šut Marka Čubrila s 20 metara odlazi preko prečke.

Mora se reći i da je viđeno potpuno skandalozno suđenje glavnog arbitra Frane Jelića, koji je dopustio da u najmanje četiri navrata igrači Leotara laktom udaraju svoje protivnike, a da ih za to nije kaznio niti žutim kartonom.

Kao “šlag na tortu” dolazi nestvaran faul koji je u 28. minuti dosudio Santosu, kada je Brazilac čisto oduzeo loptu jednom defanzivcu Leotara i sam krenuo ka golu domaćina.

Potom se u 32. minuti Leotar mogao vratiti u meč, ali Josip Bender u situaciji jedan na jedan zaustavlja Miloša Aćimovića. Četiri minute poslije je Drina izblokirao pokušaj Aćimovića i spasio svoj gol. Uslijedio je kontranapad Plavih preko Santosa, čiji šut na kraju zaustavlja Dušan Puletić.

U 39. minuti je Beganović sjajno centrirao za Josepha Amoaha, ali igrač iz Gane glavom šutira pored gola, iako je bio neometan.

Drugi dio utakmice otvoren je kolosalnom prilikom za rezervistu Dennisa Stojkovića, ali Bender je spasio Željezničar odličnom odbranom.

Beganović je potom pokušao na drugoj strani simuliranjem iznuditi penal, a dobio je samo žuti karton.

U 60. minuti je Beganović sjajno izbacio Štilića oči u oči s Puletićem, ali sustigao ga je Dejan Uzelac i propala je sjajna šansa za Želju.

Povukao se u finišu Željezničar i orijentisao se na odbranu svog gola, a u nekoliko je navrata odlično reagovao Marin Galić u odbrani. U 80. minuti je Bender zaplivao u prazno nakon jednog auta, ali Aćimović to nije uspio kazniti.

U 90. minuti nestvarnu glupost pravi rezervista Nedim Mekić i pravi bespotreban faul na 17-18 metara od svog gola. Na njegovu sreću, Stojković je šutirao preko gola.

Do kraja je ostalo 1:0 za Željezničar