Fudbaleri Željezničara odigrali su najbolju utakmicu u sezoni i ubilježili ubjedljivu pobjedu protiv Tuzla Cityja.

Plavi su na Grbavici deklasirali goste sa Tušnja, slavivši sa 4:2.

Željezničar je sjajno otvorio utakmicu i pravo je čudo što je samo jedna lopta završila u mrži golmana Fejzića.

U desetoj minuti Santos je kao na tacni poslužio Haračića, a napadač Plavih sa pet, šest metara promašio je prazan gol. Pet minuta kasnije Štilić je pogodio stativu, a u 33. minuti i Santos je promašio veliku priliku.

Brazilac je išao jedan na jedan sa Fejzićem, ali je golman Tuzla Cityja odbranio njegov udarac.

U 29. minuti vidjeli smo spornu situaciju pred golom Želje. Kuzmanović je matirao Bendera, ali je pomoćni sudija Beljo signalizirao ofsajd. No, pitanje je da li je napadač gostiju bio u nedozvoljenoj poziciji.

Željo je poveo u 39. minuti. Santos je izborio jedanaesterac, a siguran sa bijele tačke bio je Semir Štilić.

Autor: Damir Hodžić
Tuzlaci su u prvom poluvremenu prijetili preko Hrkača i Mišića, no mreža Bendera niej se tresla, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 1:0.

A onda Željin uragan u drugom poluvremenu. Za 12 minuta Plavi su postigli tri gola. Prvo je Gasal u 48. minuti povisio za 2:0, da bi pet minuta kasnije isti igrač pogodio za 3:0.

Nakon sat igre sudija Jelić dosudio je drugi jedanaesterac za domaće (opet Nukić igrao rukom). Trener Dragan Jović zamijenio je golmana i na teren poslao Brajlovića, ali je sa bijele tačke siguran bio Santos.

Osam minuta kasnije gostujući golman krajnjim naporom uspio je zaustaviti pokušaj Štilića.

U 76. minuti gosti stižu do gola. Veselinović je ubacio sa lijeve strane, Kuzmanovićev udarac odbranio je Bender, ali je na odbijenu loptu natrčao napadač Tuzlaka i pogodio za 4:1.

Šest minuta kasnije Bender je odbranio udarac Mišića iz slobodnjaka, ali je opet spavala odbrana Plavih, a Veselinović je smanjio na 4:2.

Ipak, do kraja nije bilo drame, jer su domaći uspjeli sačuvati veliku prednost i slaviti veliku pobjedu.