U popdnevnom terminu odigrano je šest utakmica 12. kola engleske Premier lige, a od svih rezultata najviše se izdvaja poraz 4:1 Manchester Uniteda na gostovanju kod Watforda.

Solskjaerova ekipa tako je izgubila kod tima koji je uoči ovog kola bio na 17. mjestu. Watford, kojeg vodi Claudio Ranieri, već u 11. minuti mogao je povesti iz kaznenog udarca, no De Gea je zaustavio udarac Ismaile Sarra. VAR je odlučio da se penal ponovi, no De Gea je još jednom odbranio Sarru.

Nije to omelo domaće nogometaše koji su golovima Joshue Kinga u 28. i Ismaile Sarra u 44. minuti poveli 2:0. United je brzo izjednačio u 50. minuti preko Donnyja van de Beeka, ali 19 minuta kasnije Harry Maguire je nakon velike greške zaradio drugi žuti karton i tako ostavio svoju ekipu s desetoricom te se United nije uspio vratiti, a pobjedu Watforda podebljali su Joao Pedro u 92. te Emmanuel Denis u 96. minuti Klub iz Manchestera tako je ostao na tek četiri osvojena boda iz zadnjih sedam kola.

Steven Gerrard pobijedio je u svojoj prvoj utakmici na klupi Aston Ville. Sve do 84. minute bilo je 0:0 protiv Brightona, no domaća je ekipa zatim preko Ollieja Watkinsa te Tyronea Mingsa u svega četiri minute postigla dva pogotka i zaradila tri boda.

Uspješan na svom debiju u Norwichu bio je Dean Smith, kojeg je upravo Gerrard zamijenio u Villi. Smith je brzo našao novi posao i odlično ga započeo. U domaćoj utakmici protiv Southamptona, Norwich je gubio od četvrte minute, kada je zabio Che Adams, ali Teemu Pukki u sedmoj i Grant Hanley u 79. minuti donijeli su Norwichu drugu pobjedu ove sezone.

Eddie Howe danas je prvi put s klupe trebao voditi Newcastle, no zbog korona virusa to nije mogao. Njegova je ekipa u golijadi odigrala 3:3 s Brentfordom. Newcastle je poveo preko Lascellesa (10’), preokrenuli su Toney (11’) i Henry (31’), a do poluvremena je Joelinton (39’) zabio za 2:2. Lascelles je potom u 61. minuti postigao autogol, ali Saint-Maximin donio je bod posljednjeplasiranom Newcastleu u 75. minuti.

Jednakim je rezultatom završila i utakmica između Burnleyja i Crystal Palacea. Za Palace su zabili Benteke (6’, 36’) te Guehi (42’), a za Burnley Mee (19’), Wood (27’) i Cornet (49’). West Ham je izgubio na gostovanju kod Wolvesa 1:0, a jedini je pogodak postigao Raul Jimenez u 58. minuti.