Košarkaši Golden Statea pobijedili su Boston u drugom meču velikog finala NBA lige rezultatom 107:88 izjednačili na 1:1 u seriji.

Golden State je tako na najbolji način odgovorio na poraz u prvom meču kada su ispustili 12 razlike pred početak posljednje dionice.

Steph Curry predvodio je Wariorse sa 29 poena, šest skokova i četiri asistencije, a najbolje ga je pratio ga je Paul sa 17 poena: Zapažen učinak su imali Luni sa 12 i Thompson i Wiggins sa po 11 poena.

Dobru rolu imao je i Nemanja Bjelica koji je na terenu proveo nešto više od 10 minuta i ubacio šest poena uz pet skokokova i odigrao odličnu odbranu nad Tatumom koji je jedini držao Boston u igri.

Sa druge, strane nakon lošeg izdanja u prvom meču, dobarje bio Jayson Tatum sa 28 poena i šest pogođenih trojki iz devet pokušaja, ali bez prave pomoći saigrača. Ipak, Tatum je upisao i negativan rekord kada je u pitanju +/- statistika jer je sa -36 došao do negativnog rekorda u historiji NBA finala.

Sama utakmica imala je dva različita lica. U prvom poluvremenu vidjeli smo dvije izjednačene ekipe i ništa nije nagovještavalo onako ubjedljiv trijumf domaćih. Boston je čak imao i prednost od devet poena tokom prve četvrtine koja je bila izuzetno efikasna i u tim trenucima je djelovalo da bi mogli da dođu i do drugog brejka.

Tada je uslijedilo i buđenje domaćih koji do kraja prve četvrtine dolaze do preokreta i prednosti od jednog poena. Do poluvremena smo gledali mini serije ekipa i vrlo izjednačenu borbu, a prijelomni trenutak se dogodio sredinom treće četvrtine.

Bilo je vidljivo da se Boston muči u napadu poslije odmora jer su ovoga puta izostale dobre partije Horforda i Smarta koji su meč završili sa kombinovanih četiri poena. Sa druge strane Curry je dodavao gas i polako dizao razliku, a onda je uslijedila i serija od 11:0 i Warriorsi odlaze na velikih 17 poena prednosti koju su do kraja samo uvećali.

Sljedeći meč serije se igra u noći između srijede i četvrtka.