U Mostaru napadnut aktivista Husein Oručević

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Aktivista Mreže Naše društvo Husein Oručević napadnut je jutros u Mostaru, ispred Gradske vijećnice.

Foto: 24sata.info

On je napad kasnije prijavio policiji, što je za Vijesti.ba potvrđeno u MUP-u HNK-a. Oručević nije bio dostupan, ali je ranije izjavio da je napadnut od strane vozača Golfa, koji su ga vrijeđali, a kasnije i polili vodom, te oštetili njegov diktafon.

- Prišao sam im i nakon što sam pokazao akreditaciju poljskog radija, zatražio da to kažu, odnosno da ponove, nakon čega su me polili vodom i oštetili moj diktafon, ispričao je Oručević Avazu.

Ovo je inače drugi napad na novinare u Mostaru u posljednjih desetak dana, nakon što su kod mesnice i restorana Husić kod Djevojačke česme napadnuti novinari i fotoreporteri portala Klix, Bljesak, odnosno Dnevnog avaza.

Oručević je posljednjih dana dosta aktivan oko problema Uborka, tačnije mreža Naše društvo čiji je aktivista, prva je u javnost lansirala priču o piralenu u mulju na prečistačima, odnosno o odlaganju na deponiju Uborak.

 

 

 

(24sata.info)

Pošaljite Facebook komentar