Dybala golom u finišu riješio derbi Juventusa i Milana

Derbi između Juventusa i Milana večeras u Torinu nije oduševio ljubitelje fudbala. Nismo mogli baš uživati u duelu ovih rivala, iz kojeg je kao pobjednik ponovo izašao Juventus i to na svoj način.

Nije briljirao Juve ni u ovoj utakmici, ali je na kraju ipak slavio minimalcem od 1:0.

Prvo poluvrijeme je posjed lopte imala Stara dama, ali je Milan bio dosta konkretniji, te je prijetio nekoliko puta preko Piateka i Calhanoglua. Na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku gotovo ista priča na terenu, ali Juventus na “juventusovski” način dolazi do pobjede.

Igrala se 77. minuta kada su kombinovala dva Argentinca u dresu Stare dame. Higuain je dodao do Dybale, koji je savladao Donnarumu za veliko slavlje domaćih navijača.

Do kraja je ostalo 1:0, pa je Juve upisao tri boda koja ga vraćaju na prvo mjesto ispred Intera.

Miralem Pjanić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Radeta Krunića u 61. minuti zamijenio Bonaventura.