Fudbaleri Basaksehira su večeras u utakmici 3. kola turske Superlige stigli do prvih bodova u novoj sezoni, a slavili su protiv Genclerbirligija na gostovanu sa 2:1.

Domaći tim je imao prednost od 36. minute kada je za 1:0 pogodio Sio na asistenciju Sessegnona, a Basaksehir u nastavku stiže do preokreta.

U finišu drugog dijela i utakmice na scenu stupa Edin Višća, koji je režirao potpuni preokret svog tima.

Prvo je Demba Ba poravnao iz penala u 83. minuti, koji je izborio Višća, a Zmaj je zatim u sudijskoj nadoknadi lijepim golom donio i potpuni preokret i trijumf svom timu.

Ova pobjeda će istanbulskom timu značiti mnogo jer je loše ušao u sezonu, ali ovaj bitan trijumf bi trebao vratiti samopouzdanje viceprvaku Turske.