Milan večeras u meču 31. kola italijanske Serije A nije uspio na svom terenu da savlada Bolognu, a meč je okončan rezultatom 0:0.

Timovi su tako podijelili bodove, a nastavljena je drama u borbi za šampionsku titulu u Italiji.

Prekinuli su Rossoneri svoj niz od tri pobjede i sada su samo bod ispred drugoplasiranog Napolija, dok Inter s utakmicom manje od ova dva tima ima četiri boda zaostatka za gradskim rivalom.

Inače, Bologna je večeras na San Siru odigrala jako dobro prvo poluvrijeme, u kojem su možda imali i zrelije šanse od Milana. Prijetili su Dijks i Aebischer u nekoliko navrata, ali bili su neprecizni.

U drugom poluvremenu je već osjetna bila dominacija domaćina, ali nije Milan uspio doći do gola koji bi mu donio pobjedu. U sudijskoj nadoknadi je jednu priliku imao Ibrahimović, ali je nakon skoka i udarca glavom šutirao preko gola.

Bh. reprezentativac Rade Krunić utakmicu je ispratio s klupe za rezervne igrače.