Velež je u prijateljskom meču u Visokom ubjedljivo slavio protiv Bosne rezultatom 0:8.

Rođeni su poveli u 10. minuti golom Berina Čatića, a već u 20. minuti Haris Ovčina je udvostručio prednost Veleža, prenosi SCsport.

Prethodno je bio dosuđen penal koji mu je golman Sirčo odbranio, ali fudbaler Veleža je natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za 0:2 nakon prvog dijela.

U nastvaku je trener gostiju Feđa Dudić od 60. minute dao šansu za igru i rezervistima koji su mu to vratili na pravi način.

Uslijedila je prava golijada u kojoj je prednjačio novi napadač Rođenih Fejzal Mulić. On je postigao hat-trick za samo deset minuta, a u listu stijelaca upisali su se i Melvin Osmić, Edo Vehabović i Brandao.

Bosna Visoko – Velež 0:8 (Čatić 10’, Ovčina 20’, Osmić 50’ pen., Mulić 65’ 76’, 77’, Vehabović 81’, Brandao 83’)