Fudbaleri Veleža i Posušja podijelili su bodove u utakmici 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, koja je odigrana u Gabeli.

Gledali smo dosta zanimljiv okršaj hercegovačkih timova. Posušje je bolje ušlo u meč, ali poslije su Rođeni uspostavili kontrolu, a završilo je 1:1.

Posušje je imalo inicijativu na otvaraju utakmice, a iz prve prave prilike je i povelo. Igrala se 13. minuta kada je nonšalantna odbrana Veleža ostavila puno prostora Marku Hanuljku. On je ubacio na drugu stativu i tamo je loptu u mrežu pospremio Toni Jović.

Probudio se nakon petnaestak minuta igre i Velež, te zaigrao mnogo bolje. Prijetili su prvo Rođeni preko Armana Džankovića, no bezuspješno, a onda je Dženan Zajmović u 26. minuti pogodio prečku!

U 28. minuti je Velež stigao do poravnanja i to preko Emira Halilovića koji postiže fenomenalan pogodak, jedan od boljih koje smo vidjeli ove sezone.

Omar Pršeš mu je dodao loptu, a on je s više od 25 metara iskosa s lijeve strane “ubio pauka”. Pogodio je same rašlje gola gostiju i poravnao na 1:1.

U 37. minuti Haris Ovčina odlično probija po lijevoj strani i šutira, ali Luka Kukić izvrsno brani. Odmah u narednom napadu Zajmović izlazi sam pred Kukića, ali daje sebi prejak for i golman Posušja opet brani.

Nakon toga je bilo i varnica između igrača dva tima, a Kenan Horić je snažno na pod gurnuo Zajmovića. Zaradio je samo žuti karton, a možemo samo pretpostaviti da mu je zasmetalo što Zajmović nije izbacio loptu jer je jedan igrač ležao na terenu…

Posušje je do vodstva moglo u 43. minuti kada je sjajni Dario Pavković promiješao odbranu Rođenih i na kraju zatresao prečku!

Zajmović se na otvaranju drugog dijela našao u dobroj situaciji, ali lopta mu je pobjegla taman kad je trebao da proigra usamljenog Ovčinu.

Potom je ubrzo i Posušje opasno zaprijetilo, a gol Veleža je spasio Frane Ikić dobrom reakcijom u ključnom trenutku. Novu veliku šansu u 67. minuti propušta Zajmović, koji s par metara pogađa samo stativu!

Zajmović je šansu imao i u 72. minuti, ali ponovo nije uspio da savlada Kukića. Traljavo je šutirao…

Četiri minute poslije je Bogdanović spasio Velež nakon dobrog udarca glavom rezerviste Slobodana Milanovića. Potom je u 81. minuti i Zvonimir Begić sjajno šutirao glavom, ali sada je Rođene spasila prečka!

Do kraja nije bilo promjene rezultata i završilo je 1:1.