Real Madrid je doživio debakl na Mestalli na gostovanju Valenciji u 9. kolu La Lige, a Šišmiši su slavili nakon sjajnog preokreta sa čak 4:1.

Benzema je doveo Kraljevski klub u vodstvo u 23. minuti, ali već do kraja prvog dijela Valencia stiže do preokreta.

Prvo je nakon konsultacije VAR-a poništen pogodak Musaha u 30., ali pet minuta poslije Soler iz penala donosi poravnanje domaćinu.

Dvije minute prije odlaska na odmor Varane postiže autogol i to je 2:1 za Valenciju, a Soler u nastavku realizuje još dva dosuđena penala za Valenciju i tako kompletira hat-trick.

Od 63. minute je bilo 4:1 za domaće, a Real nije imao snage da se vrati u utakmicu nakon toga.

Valencia je sada devetoplasirana s 11 bodova, a Real ima pet više i na četvrtoj je poziciji na tabeli.

Ranije danas je Valladolid nadigrao Bilbao s 2:1, a Levante i Alaves su remizirali s 1:1.