U 30. kolu engleske Premier lige Brighton je slavio protiv Arsenala na Amexu rezultatom 2:1, a meč je za fanove u Bosni i Hercegovini obilježio i povratak Seada Kolašinca nakon povrede.

Kolašinac, koji se povrijedio u februaru u meču protiv Evertona, vratio se u startnu postavu Arsenala i odigrao svih 90 minuta u današnjem remiju.

U prvom dijelu Arsenal je bio nešto bolji rival na terenu, no najzapaženiji trenutak tog dijela utakmice je teška povreda Bernda Lena koji je zamijenjen u 40. minuti. Bez golova otišlo se na odmor.

Topnici su u vodstvo došli u 68. minuti. Nakon što je Dani Ceballos napravio fenomenalan driblig na sredini terena i oslobodio se čuvara, lopta je stigla do Nicolasa Pepea koji postiže još ljepši pogodak.

Ipak, ta ‘famozna’ odbrana Arsenala izigrana je u 75. minuti nakon kornera kao da su u pitanju amateri, a Lewis Dunk se najbolje snašao u petercu i nekako loptu ugurao u gol.

U petoj minuti nadoknade Neal Maupay je postigao gol koji vjerovatno znači i opstanak Galebova u Premier ligi nakon što je ponovo izigrana odbrana Topnika, kao da ne postoji. To je bio i konačan rezultat meča.