Nevjerovatan dvoboj gledali smo večeras između Leicestera i Tottenhama na King Power stadionu, a na kraju je u ovom meču 17. kola Premiershipa slavio gostujući sastav sa 2:3!

Lisice su do samog kraja imale prednost od 2:1, ali su u nadoknadi primile dva gola i Pijevci su slavili.

Daka je doveo Leicester u vodstvo u 24. minuti, da bi Kane poravnao u 38, a prednost domaćinu vratio Maddison šesnaest minuta prije kraja.

U nadoknadi pravi šok za Leicester! Prvo u 95. minuti Doherty asistira Bergwijnu za poravnanje, a onda dvije minute poslije i Kane pronalazi fenomenalnog Bergwijna, koji zaobilazi Schmeichela i šalje loptu u gol za 2:3 i jedan od najvećih preokreta u historiji Premiershipa.

Manchester United je u drugom meču večeri sa sigurnih 1:3 savladao Brentford u gostima. Elanga, Greenwood i Rashford su bili strijelci za Đavole, dok je utješni gol Pčela djelo Toneya.