Fudbaleri Ukrajine plasirali su se finale baraža za Svjetsko prvenstvo u Kataru ove godine, pobijedivši Škotsku 1:3 na Hampden Parku.

Selekcija Ukrajine je u prvih 20 minuta meča imala dvije dobre šanse za dođe do prednosti.

Igrala se osma minuta kada se Viktor Tsygankov našao u prilici jedan na jedan s golmanom Craigom Gordonom. Dobro je šutirao ispod prečke, ali je škotski golman sjajno odbranio. Desetak minuta kasnije Andriy Yarmolenko šutira nisko po sredini gola, ali Gordon opet siguran.

Ruslan Malinovsky u 33. minuti asistira Yarmolenku koji pogađa mrežu Škota ta veliko slavlje ukrajinskih navijača. To je bio i rezultat prvih 45 minuta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Ukrajini su za četiri minute udvostručili prednost.

Napadač Benfice Roman Yaremchuk pogađa mrežu domaćina za 0:2 na asistenciju Oleksandra Karavaeva.

Pokušali su do kraja izabranici Steve Clarkea vratiti se u meč, ali nisu uspjeli doći do gola. Najbolju priliku za Škotsku imao je u 67. minuti John McGinn kada je u petercu neometan šutirao glavom, ali je lopta završila pored desne stative gola Georgija Bushchana.

Ipak, Callum McGregor veznjak Celtica uspio je dati nadu Škotskoj golom u 79. minuti. Ali više od toga škotski fudbaleri nisu mogli.

U posljednjim trenucima meča Škoti su bacili sve karte u napad, a to su iskoristili Ukrajinci još jednim golom u posljednjim minutama utakmice, kada je strijelac bio Artem Dovbyk za 1:3 u Glasgowu.

Ukrajina će u finalu play-off za plasman na SP u Kataru igrati protiv selekcije Welsa.