U posljednjem susretu osmine finala Evropskog prvenstva Turska je bila bolja od Austrije rezultatom 2:1.
Bila je utakmica podjednakih protivnika, a zanimljivo je da su sva tri gola pala nakon udarca iz kornera. Merih Demiral zabio je za Turski u 1. i 59. minuti, dok je Michael Gregoritsch u 66. minuti dao nadu Austrijancima da mogu doći do preokreta.

Potisnuli su Austrijanci Turke pred njihov gola u završnici utakmice, ali nisu uspjeli probiti tursku obranu i doći do izjednačujućeg pogotka koji bi ih odveo u produžetke.

Najbliže tomu bili su u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je turski golman Mert Gunok fantastično obranio Baumgartnerov pokušaj glavom s pet metara.

U četvrtfinalnim susreti u petak se sastaju Španija – Njemačka od 18 sati i Portugal – Francuska od 21 sat. U subotu u 18 sati na programu je utakmica Engleska – Švicarska, a u 21 Holandija – Turska.