Prvo poluvrijeme susreta drugog kola E-grupe Evropskog prvenstva za rukometaše u Slovačkoj i Mađarskoj između Bosne i Hercegovine i Češke Republike završeno je vodstvo Čeha rezultatom 12:9.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine dosta se mučila u prvom poluvremenu, posebno u fazi napada i već je nakon deset minuta igre bila u velikom minusu od šest golova, postigavši samo jedan pogodak. Ipak, izabranici selektora Ivice Obrvana u nastavku su uspjeli da poboljšaju igru, posebno u odbrani i do kraja poluvremena da smanje zaostatak na samo tri gola.

Josip Perić bio je najefikasniji igrač bh. selekcije u prvom poluvremenu sa tri gola, dok je Hamidović postigao dva. U reprezentaciji Češke najefikasniji je bio Klima sa pet pogodaka.