Nogometaši Tottenhama ispustili su tri pogotka prednosti odigravši 3-3 protiv West Ham Uniteda u susretu petog kola engleskog nogometnog prvenstva.

Spursi su nakon svega 16 minuta imali 3-0 i činilo se kako će rutinski doći do pobjede s kojom bi skočili na drugo mjesto ljestvice.

Momčad Josea Mourtinha je 3-0 imala sve do 82. minute, no u samoj završnici primila je tri gola za nevjerojatan povratak “Čekičara”. Pogodak za 3-3 zabio je Manuel Lanzini u četvrtoj minuti nadoknade pogodivši sa više od 25 metara same rašlje.

Domaćin je poveo u već u prvoj minuti golom Son Heung Mina na asistenciju Harryja Kanea. U osmoj minuti Kane je zabio za 2-0, da bi u 16. minuti zabio svoj drugi gol na utakmici za visokih 3-0. No, gosti se nisu predavali. U 82. je smanjio Fabian Balbuena, tri minute kasnije Davison Sanchez je zatresao vlastitu mrežu za 3-2, da bi Lanzini fantastičnim udarcem u sudačkoj nadoknadi izjednačio.

Nakon meča, Mourinho je na pitanje šta se dogodilo njegovom timu kratko rekao da se dogodio “nogomet”.

“Šta se dogodilo u finišu? Dogodio se nogomet! Naravno da moramo napraviti analizu onog što smo uradili u drugom poluvremenu, no vama ću reći da se desio nogomet i uz to, pohvalio bih vjeru West Hama jer nije lagano gubiti 3:0 i zadržati nadu. Kažnjeni smo jer smo se opustili”, rekao je Mourinho odmah nakon meča.

U prve dvije nedjeljne utakmice nije bilo pobjednika, a obje su završile 1-1. Snage su odmjerili Sheffield United i Fulham, te Crystal Palace i Brighton.

Fulham je poveo u 77. minuti golom Lookmana, Sheffield United je spasio Sharp pogotkom iz jedanaesterca u 85. minuri.

U drugom susretu Crystal Palace je poveo preko Zahe iz jedanaestera u 19. minuti, a bod gostima donio je Mac Allister u 90. minuti.

Večeras se još sastaju Leicester City i Aston, a u ponedjeljak igraju West Bromwich Albion – Burnley, te Leeds United – Wolverhampton.

Na ljestvici vodi Everton sa 13 bodova, Liverool je drugi sa 10 bodova, dok Aston Villa, leicester i Arsenal imaju po devet bodova. Tottenham je šesti s osam bodova.