Rukometaši Švedske u dramatičnoj su završnici pobijedili Norvešku rezultatom 24:23 i plasirali se u polufinale Europskog prvenstva.

U skandinavskom obračunu Norvežani su odigrali odlično prvo poluvrijeme i s prednošću 14:9 otišli su na odmora.

U nastavku Šveđani su strpljivo stizali prednost te su u 58. minuti došli do izjednačenja, a 15 sekundi prije kraja i do pobjede pogotkom iz sedmerca.

U takvom raspletu Švedska je osvojila drugo mjesto, Španjolska prvo, a Norveška je ostala bez borbe za odličja.

Valter Chrintz je sa šest pogodaka bio najbolji strijelac Švedske. Gottfridsson je postigao četiri gola, a Bergendhal i Wanne po tri. Najbolji strijelac Norveške bio je Harald Reinkind sa šest golova.

U skupini I, u kojoj se posljednje kolo igra u srijedu, siguran polufinalist je Danska s maksimalnih 6 pobjeda u isto toliko susreta. Francuzi će sigurno u polufinale ako ne izgube od Danaca u srijedu ili u slučaju da Island ne svlada Crnu Goru.