Nogometaši Barcelone pobijedili su na stadionu De la Ceramica u šestom kolu La Lige ekipu Villarreala rezultatom 5:1 te su tako zadržali savršen start na početku nove sezone.

Krenulo je burno budući da je već u osmoj minuti poništen pogodak Pina nakon što se gledao VAR zbog ofsajda. Uslijedio je period utakmice koji je pripao Barceloni pa su do 35 minute postigli dva pogotka preko dvostrukog strijelca Lewandowskog.

Ipak, samo tri minute kasnije Perez je postigao pogodak i vratio Villarreal u igru. Ujedno je 2:1 za Barcelonu bio rezultat prvog poluvremena.

Već u petoj minuti nastavka novi poništen gol Villarreala kojeg je zabio Pepe. Ponovo se gledao VAR i ustanovio se ofsajd. Osam minuta kasnije Torre postiže treći pogodak za Barcelonu večeras.Mogao je osam minuta kasnije Lewandowski riješiti sve, ali je pogodio stativu iz penala. Već u narednom napadu treći poništen pogodak Villarreala. Ovaj put se uzalud radovao Barry, a opet je signaliziran ofsajd nakon VAR-a. Pitanje pobjednika riješilo se 15 minuta prije kraja utakmice kada je Raphinha zakucao loptu u mrežu, a u 83. minuti je uslijedila nova čarolija Yamala koji je fenomenalno vanjskom uposlio Raphinhu koji postiže svoj drugi gol za konačnih 5:1.

Barcelona je i dalje prvoplasirana sa stopostotnim učinkom te ima četiri boda više u odnosu na drugoplasirani Real. Villarreal je na petoj poziciji. U narednom kolu Barcelona dočekuje Getafe, dok će Villarreal gostovati Espanyolu.

Rezultat i strijelci:

Villarreal – Barcelona 1:5 (Perez 38′ – Lewandowski 20′, 35′, Torre 58′, Raphinha 75′, 83′)