Fudbaleri Željezničara i Krupe su danas u Međugorju odmjerili snage u sklopu prijateljskog susreta na pripremama za nastavak sezone, a meč je završen pobjedom Plavih s Grbavice od 2:1.

Interesantno je da je ovo bio četvrti uzastopni dan da Željo igra utakmicu, a Osim je još jednom kombinovao sa sastavom.

Tokom utakmice je u Međugorju puhao snažan vjetar i otežavao igračima oba tima, pa smo na prvu pravu priliku čekali do26. minute, kada dobar šut Mladena Veselinovića ide tik iznad prečke gola Krupe.

Dvije minute poslije dosuđen je penal za Željezničar, a najstrožiju kaznu je sigurno realizirao Semir Štilić za 1:0.

U 34. minuti prvi put prijeti Krupa, a šut Muharema Ćivića lijepo brani mladi golman Plavih Vedad Muftić.

Sami finiš prvog dijela utakmice donosi i poravnanje Krupe. Igrala se 44. minuta kada je Jovan Pavlović poslao loptu u mrežu Muftića nakon velike gužve pred golom Željezničara.

Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu vidjeli smo u 60. minuti kada Jasmin Čeliković s ruba kaznenog prostora šuta malo pored gola Krupe, koja je sredinom drugog dijela susreta dosta bolje stajala na terenu od ekipe Amara Osima.

Imala je najbolju priliku preko Dujakovića Krupa u 77. minuti, ali je odbrana Plavih dobro reagovala. Sami finiš meča je ipak pripao Želji koji dolazi do pobjede golom u 85. minuti.

Ermin Zec je dugo vukao loptu i uspio je sačuvati od protivničkih fudbalera, a onda je proigrao Ivana Lendrića, koji postavlja konačnih 2:1.