Atletico Madrid je bio oslabljen večeras protiv Celte, jer je ekipa Diega Simeonea pogođena korona virusom, a Jorgandžije su upisale remi u utakmici 22. kola španske La Lige.

Ranije je zaraza korona virusom Yannicku Carrascu, koji je se oporavio i večeras presjedio na klupi, kao i Mariju Hermosu, Joau Felixu i Moussi Dembeleu. Pred večerašnji meč pozitivni su bili Thomas Lemar i Hector Herrera.

Celta je došla u prednost u 13. minuti preko Santija Mine, a nakon što dugo nije bilo pravih šansi, u posljednjoj minuti prvog dijela Luis Suarez je poravnao rezultat na 1:1. Urugvajac je samo nakon pet minuta igre u drugom dijelu donio potpuni preokret od 2:1.

Suarezu je ovo bio 16 pogodak u prvih 17 utakmica u La Ligi za Atletico Madrid. Niko u 21. stoljeću nije imao bolji start u španskom prvenstvu za jedan klub. Prethodni rekord držao je Cristiano Ronaldo, koji je u prvih 17 prvenstvenih utakmica za Kraljeve postigao 15 pogodaka.

Ponovo je nastupio jedan mirniji period, a u 83. minuti Jorgandžije su mogle sve riješiti, ali Jose Maria Gimenez je poslao loptu malo pored gola. Uslijedila je kazna i Facundo Ferreyra je u 89. minuti pogodio za 2:2, što je bio konačan rezultat utakmice.