Sport

Roger Federer, legendarni švicarski teniser, pokazao je da je i u 36. godini najbolji. Savladao je u finalu Marina Čilića sa 3:0 () i tako došao do rekordne osme titule Wimbledona, a to je bila ujedno i 19. Grand Slam titula za Švicarca. Finale nije ispunilo očekivanja. Čilić je imao problema sa žuljevima, a Federer je došao možda do najlakše pobjede u finalima.
16.07.2017. u 16:56

Vozač Mercedesa Lewis Hamilton pobijedio je na Velikoj nagradi Velike Britanije upisavši peti trijumf u karijeri na čuvenom Silverstonu čime se izjednačio s Alainom Prostom i Jimom Clarkom na vrhu liste najuspješnijih.
16.07.2017. u 17:49

Sjajni Švicarac Roger Federer je bez puno problema u finalu Wimbledona savladao hrvatskog tenisera Marina Čilića rezultatom 3:0 i tako po rekordni osmi put osvojio treći Grand Slam u sezoni.
16.07.2017. u 17:39

Sin reprezentativca Bosne i Hercegovine Miralema Pjanića mogao bi dostojno zamijeniti svog oca na travnatim terenima.
16.07.2017. u 15:10

Marin Čilić je postao drugi hrvatski teniser koji se probio do finala Wimbledona, a poruke podrške dobio je i od njegovog bivše trenera Gorana Ivaniševića, koji je 2001. godine osvojio najveći svjetski turnir.
16.07.2017. u 13:54

Marin Čilić traga za prvom, Roger Federer za osmom titulom Wimbledona. Hrvatski teniser traži senzaciju, dok Švicarac lovi rekord. Hercegovac kuca na vrata najboljeg perioda svoje karijere, genijalac iz Bazela još uvijek ne izlazi kroz takva vrata. Koja strana "zareza" će se smiješiti nakon finala Wimbledona koje počinje danas u 15:00 sati?
16.07.2017. u 08:20

John Terry, koji je nakon 19 godina napustio Chelsea, odmah po dolasku u Aston Villu imenovan je za novog kapitena kluba iz Birminghama, koji će se naredne sezone u Championshipu boriti za povratak u englesku elitu, javlja Anadolu Agency (AA).
15.07.2017. u 23:30

Hertha je odigrala prijateljsku utakmicu proti Erfurta te je upisala pobjedu rezultatom 3:0.
15.07.2017. u 21:35

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak prvenstva, nogometaši Slobode na Tušnju su pobijedili ekipu srpskog superligaša Mačvu iz Šapca rezultatom 1:0 (1:0).
15.07.2017. u 21:14

Bosanskohercegovački judist Toni Miletić osvojio je zlatnu medalju na Evropa kupu U21 koji se održava u mađarskom gradu Paksu.
15.07.2017. u 19:51

Arsenalov menadžer Arsene Wenger govorio je danas o svom novom pojačanju, reprezentativcu Bosne i Hercegovine Seadu Kolašincu.
15.07.2017. u 18:30

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) osvojio je najbolju startnu poziciju (pole position) za sutrašnju trku svjetskog prvenstva formule 1 u Silverstonu.
15.07.2017. u 17:42

Ženska košarkaška U-20 reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od selekcije Litvanije u meču za plasman od od 13. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu u portugalskom Matosinhosu.
15.07.2017. u 16:52

Španjolska teniserka Garbine Muguruza Blanco osvojila je teniski grand slam Wimbledon.
15.07.2017. u 16:41

Nakon četiri sezone provedene u redovima turskog velikana Galatasaraya, nogometni reprezentativac Holandije Wesley Sneijder sporazumno napušta klub.
15.07.2017. u 16:04