Tenis

Prva tenisačica svijeta Ashleigh Barty pobjednica je WTA teniskog turnira u Adelaideu nakon što je u subotu u finalu sa 6-2, 7-5 pobijedila Ukrajinku Dajanu Jastremsku, 24. na WTA ljestvici.
18.01.2020. u 14:27

Damir Džumhur nije se uspio plasirati u polufinale teniskog ATP Challenger turnira u australskom Bendigu.
16.01.2020. u 10:34

Današnji program kvalifikacija za Australian Open otkazan je zbog vremenskih prilika.
15.01.2020. u 10:38

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić plasirao se u treće kolo ATP Challenger turnira u tajlandskom Bangkoku.
14.01.2020. u 16:43

Bh. teniser Damir Džumhur (92. ATP) plasirao se u osminu finala Challengera u australskom Bendigu nakon što je savladao domaćeg tenisera Danea Sweenyja (1023. ATP).
14.01.2020. u 16:27

Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP Cahlenger turnira u australskom Bendigu.
14.01.2020. u 09:03

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur na novoj ATP listi rangiran je na 92. mjestu sa 594 boda.
13.01.2020. u 15:50

Druga tenisačica svijeta, Čehina Karolina Pliškova treći je put u karijeri, a drugu godinu zaredom, novu tenisku sezonu započela osvajanjem naslova na WTA turniru u australskom Brisbaneu.
12.01.2020. u 11:29

Američka teniska legenda Serena Williams osvojila je svoj prvi naslov nakon što je postala majkom i prekinula trogodišnji post svladavši u nedjeljom finalu WTA turnira u Aucklandu sunarodnjakinju Jessicu Pegulu 6-3, 6-4 po setovima.
12.01.2020. u 11:28

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale novoformiranog takmičenja ATP kupa u Australiji, nakon što je s 3:0 savladala reprezentaciju Kanade.
10.01.2020. u 11:14

Prvo izdanje teniskog ATP kupa koji se igra u Australiji dolazi u najzanimljiviju fazu, pa su poznati svi učesnici četvrtfinala.
08.01.2020. u 16:47

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale ATP Cupa nakon što je danas pobijedila Francusku rezultatom 2:1 u dvoboju odigranom u Brisbaneu.
06.01.2020. u 16:05

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (93. ATP) ispao je u prvom krugu kvalifikacija za ATP turnir u katarskoj Dohi od Australca Alexeija Popyrina (97. ATP) nakon poraza 1:2, po setovima 6:4, 6:7, 5:7.
04.01.2020. u 14:02

Više od 135 profesionalnih tenisera, među kojim je jedan koji je u uvršten među prvih 30 na svijetu, dio su policijske istrage zbog namještanja rezultata, objavili su njemački mediji, prenosi STA.
16.12.2019. u 14:04

Teniska Davis Cup reprezentacija Španije osvajač je prve sezone takmičenja u novom formatu.
24.11.2019. u 21:34