Roland Garros: Čovjek optužen za namještanje mečeva u velikoj drami srušio Đokovića

Marco Cecchinato, 72. igrač na ATP listi, priredio je veliku senzaciju u četvrtini finala Roland Garrosa. Italijan koji je ranije suspendovan zbog najmještanja mečeva dobio je srbijanskog tenisera rezultatom 3:1 (6:3, 7:6, 1:6, 7:6).

Marco Cecchinato / 24sata.info

U prvom setu Italijanu je bio dovoljan jedan break za već tada iznenađujuće vodstvo u setovima, a kada je nakon tiebreaka u drugom poveo sa 2:0, činilo se da je Đoković u bezizlaznoj situaciji.

Ipak, Novak je treći set dobio ekspresno sa 6:1 i u trećem je bio na putu da izjednači rezultat, s obzirom da je imao vodstvo od 5:2 u gemovima, ali sjajni Italijan se nije predavao. Vratio je mini brejk zaostatka i izborio se za taj brejk u kojem je bio bolji sa 13:11 i tako je dobio meč sa 3:1 u setovima.

Četvrti set je bio najbolji na ovogodišnjem Roland Garrosu, a u taj brejku četvrtog seta viđeno je nekoliko spektakularnih poena.