Džumhur poražen od Gasqueta u četvrtfinalu ATP tunira u Montpellieru

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (30. ATP) poražen je danas u četvrtfinalu ATP turnira u francuskom Montpellieru od domaćeg tenisera Richarda Gasqueta (33. ATP) rezultatom 0:2, po setovima 4:6, 2:6.

Damir Džumhur / 24sata.info

Prvi set bolje je otvorio Francuz i napravio je brejk na samom startu, u prvom servis gemu Džumhura. No, onda je Sarajlija zaigrao mnogo bolje i vezao četiri uzastopna gema. Prvo je vratio brejk, a onda i oduzeo protivniku još jedan, i tako došao do prednosti od 4:1.

Nažalost, tu je bh. teniser neočekivano stao sa igrom, pa je Gasquetu omogućio da veže pet uzastopnih gemova i tako preokrene prvi set i privede ga kraju rezultatom 6:4. Osjetilo se da je psihološka prednost u tim trenucima na strani iskusnijeg tenisera, što je rezultiralo boljom igrom u drugom dijelu.

Već u prvom gemu Gasquet, trenutno 33. igrač svijeta, a nekada i sedmi na ATP listi, pravi brejk koji mu je omogućio mirniju završnicu. Bh. teniser u drugom setu nije imao brejk-lopte, a raspucani Francuz je duplirao brejk pri rezultatu 2:4, što je bilo više nego dovoljno za plasman u polufinale ATP 250 Montpelliera.

Meč je trajao sat i dvadeset minuta igre, a Gasquet će u borbi za finale igrati sa prvim nositeljem turnira, Belgijancem Davidom Goffinom.