Rukomet

Rukometašice tuzlanskog Jedinstva spremno dočekuju nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH i prvog protivnika, ekipu Ilidže, rečeno je na današnjoj konferenciji za novinare tuzlanskog kluba.
14.02.2019. u 13:33

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše i rukometašice.
06.02.2019. u 11:49

Rukometašice brčanskog Jedinstva poražene su jučer u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH protiv tuzlanskog Jedinstva (30:36), ali smatraju da nisu bez šansi za plasman na završni turnir, s obzirom na to da u subotu slijedi revanš u Brčkom.
04.02.2019. u 18:11

Danski rukometaš Mikkel Hansen izabran je za najkorisnijeg igrača (MVP) Svjetskog prvenstva u Danskoj i Njemačkoj.
27.01.2019. u 21:21

Rukometaši Danske novi su svjetski prvaci. U finalnom susretu 26. svjetskog prvenstva Danci su u domaćem Herningu pred 15.000 gledalalca pobijedili Norvešku sa 31:22 (18:11).
27.01.2019. u 19:13

Sanjati će njemačka rukometna reprezentacija te posljednje sekunde utakmice za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu. Luka Karabatić je praktično u zadnjem trenutku, sa zvukom sirene postigao pogodak za trijumf Francuske od 26:25. Kakva drama!
27.01.2019. u 16:12

Rukometna reprezentacija Hrvatske osvojila je šesto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Danskoj i Njemačkoj.
26.01.2019. u 22:30

Rukometna reprezentacija Španije osvojila je sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Danskoj i Njemačkoj.
26.01.2019. u 19:44

U finalu Svjetskog prvenstva za rukometaše gledat ćemo skandinavski okršaj. Nakon Danske, u meč za zlato plasirala se večeras i Norveška.
25.01.2019. u 22:08

Rukometna reprezentacija Danske prvi je finalist Svjetskog prvenstva nakon što je u Hamburgu pobijedila aktuelnog šampiona Francusku rezultatom 38:30.
25.01.2019. u 19:05

U odlučujućem susretu grupe F drugog kruga SP u rukometu, Danska je u Herningu pobijedila Švedsku rezultatom 30:26 i osigurala je prvo mjesto.
23.01.2019. u 22:10

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Francusku rezultatom 23:20 u posljednjoj utakmici druge faze SP-a, čime je osigurala borbu za peto mjesto i plasman za kvalifikacije za OI.
23.01.2019. u 19:43

Lino Červar i dan poslije tijesnog poraza od Njemačke 22:21 sije bijes zbog danskih sudaca Madsa Hansena i Martina Gjedinga. Nazvao ih je amaterima te poručio kako ih treba pritvoriti jer su svojim odlukama izbacili Hrvatsku iz borbe za medalje.
22.01.2019. u 22:12

Ne stišavaju se komentari hrvatskog selektora Line Červara nakon što je reprezentacija na čelu s Duvnjakom i ekipom izgubila od Njemačke te se oprostila od plasmana u polufinale. Vremešnog selektora najviše su mučili suci koji su donijeli jednu dvojbenu odluku pred sam kraj meča, a hrvatski je strateg osuo paljbu po 'sucima amaterima' i rukometnoj zajednici u cjelini.
22.01.2019. u 20:19

Serijom utakmica s kvalitetnim protivnicima rukometaši tuzlanske Slobode nastoje se što bolje pripremiti za nastavak prvenstva u grupi Sjever Prve federalne lige.
22.01.2019. u 19:28