Široki Brijeg ide ka Evropi: Pogodak Ćorića presudio GOŠK-u na Pecari

U 25. kolu Premijer lige Široki Brijeg je na Pecari savladao GOŠK sa 1:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj nadmoći domaćih, koji su do vodstva stigli u 21. minuti. Dražen Bagarić je poslao prizemnu loptu na peterac, a Dino Ćorić je rutinski matirao gostujućeg golmana za 1:0.

GOŠK je zatim zaigrao nešto otvorenije, ali do prave šanse nije mogao. Na drugoj strani prijetio je Enin, ali lopta je otišla pored gola.

Domaći sastav je u nastavku imao nekoliko poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:0 u veoma skromnoj utakmici. Širokobrijžani su tako napravili još jedan bitan korak ka Evropi, dok su Lavovi iz Gabele u teškoj situaciji.

Široki Brijeg – GOŠK 1:0 (Ćorić 21’)

Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, Ćorić, Eliomar, Ćorluka, Pamić, Begonja, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin.

GOŠK: Kozić, Karamarko, Ereiz, Gržan, Đajić, Raguž, Ramić, Vego, Medak, Hasanović, Kovačić.