Fudbaleri Sarajeva u posljednjem meču 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine zabilježili su vrlo važan trijumf rezultatom 2:0 nad GOŠK-om u Gabeli.

Na samom startu GOŠK se nije prepao favorizovanog protivnika, već je u nekoliko navrata zaprijetio golmanu Pavloviću. Ipak, stvari dolaze na svoje već u osmoj minuti kada Mersudin Ahmetović nastavlja golgeterski niz i dovodi Bordo tim u vodstvo.

Sarić je prošao po strani, ubacio, a Ahmetović se snalazi i pogađa za 0:1. Nakon gola gosti iz glavnog grada su uspjeli stvoriti još nekoliko lijepih akcija, ali promjene rezultata nije bilo. U 22. minuti Pavlović spašava Sarajevo nakon greške gostujuće odbrane.

Ahmetović je mogao do gola i nakon pola sata igre, ali je odbrana domaćeg tima otklonila opasnost. Poluvrijeme je završeno minimalnim vodstvom izabranika Husrefa Musemića.

U nastavak igre gosti su ušli s ciljem da što prije osiguraju pobjedu. U 57. minuti Hebibović je propustio fantastičnu priliku za goste sa svega nekoliko metara udaljenosti. Konačan rezultat postavljen je u 71. minuti kada je Velkoski pogodio nakon asistencije Ahmetovića za trijumf Sarajeva.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a domaći su napravili nešto više opasnih napada, no nisu uspjeli postići pogodak. Pet minuta prije kraja Ahmetoviću je nakon ofsajda poništen pogodak, a Sarajevo je tako nastavilo seriju pobjeda u Premijer ligi i dodatno se priključilo borbi za sam vrh tabele.