Željezničar je ostvario pobjedu u Bijeljini protiv Radnika (0:2), a u ovoj utakmici sedmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine trener Plavih, Admir Adžem, dao je priliku za debi dvojici mladih fudbalera, Amiru Veliću i Harisu Hajdareviću.

Željezničar je došao u vodstva veoma rano. Kajkut je pao u šesnaestercu domaćih, a sudija Grbić je pokazao na bijelu tačku. Zeba je bio siguran sa jedanaest metara i pogodio je za vodstvo Plavih. Nekoliko minuta poslije Kajkut je morao izaći iz igre, a zamijenio ga je Beganović.

Tim sa Grbavice je ponovo prijetio u 18. minuti, kada je Zakarić šutirao ravno u golmana Lučića. Dugo se ništa nije značajno dešavalo, a onda je u 44. minuti viđena odlična akcija Plavih, nakon koje je Zakarić pogodio za 0:2, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu dugo nije bilo velikih prilika, a oko 60. minute u kratkom razmaku domaći su dva puta tražili penal. Veliku šansu imao je Radnik u 75. minuti kada je Glišić ostao sam, ali je šutirao glavom pored gola.

Novu priliku tim iz Bijeljine imao je u 79. minuti, a ovaj put se Šerbečić spetljao, nakon čega je Peco šutirao, a Kjosevski odbranio. Beširović je u 86. minuti pogodio stativu iz teške pozicije.

FK RADNIK – FK ŽELJEZNIČAR 0:2 (Zeba 12’ (p), Zakarić 44’)

Stadion: Gadski stadion (Bijeljina). Gledalaca: . Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Stanić, Beganović, Blagojević (Željezničar). Crveni karton: Beganović (Željezničar).

FK RADNIK: Lučić, Blaić, Franić, Arnautović, Beširović, Srećković (od 58. minute Bradonjić), Peco, Glišić, Đurić (od 66. minute Hadžić), Šerbečić i Merajić.

FK ŽELJEZNIČAR: Kojosevski, Kajkut (od 15. minute Beganović), Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Zajmović (od 73. minute Hajdarević), Šabanadžović, Zeba (od 59. minute Ramović), Projić i Velić.