Premijer liga: Čelik, Olimpic i Travnik upisali pobjede

Olimpic je od samog starta krenuo agresivno prema golu Rudara. Prvu priliku su imali već u drugoj minuti kada andža loše šutira nakon ubačaja Smajića.

Arhiv / 24sata.info

Na stadionu Otoka u Sarajevu danas su svoj susret 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali Olimpic i Rudar Prijedr. Konačan rezultat bio je 1:0, a jedini strijelac bio je mladi i talentovani Amer Gojak.

Olimpic je od samog starta krenuo agresivno prema golu Rudara. Prvu priliku su imali već u drugoj minuti kada andža loše šutira nakon ubačaja  Smajića.

U šestoj minuti Zajko Zeba je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio loptu pred gol Rudara, ali je Gojak loše šutirao. Nakon toga i Muharemović je pokušao dva puta u 18. i 26. minuti ali promjene rezultata nije bilo.

Do kraja prvog poluvremena mrežu Rudara pokušao je pogoditi i Mirza Rizvanović, ali bez uspjeha tako da se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku je Olimpic nastavio tamo gdje je stao u prvom poluvremenu. U 55. minuti Safet Šivšić odlično prolazi po lijevoj strani, ubacuje sjajno loptu pred gol Rudara ali nikoga od igrača Olimpica nije bilo u kaznenom prostoru gostiju.

U 67. minuti i Filip Arežina pokušava jednim dalekometnim udarcem ugroziti golmana Bodirogu, ali većih problema za golmana gostiju nije bilo.

U 73. minuti konačno je kapitulirala odbrana Rudara.Arežina sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio loptu na nekih 15-tak metara, koja dolazi do mladog Amera Gojaka koji sjajnim udarcem ogađa donji desni ugao gola Bodiroge.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja tako da je Olimpic upisao nova tri boda dok će Rudar Prijedor voditi grčevitu borbu za opstanak.

Čelik na krilima Mešanovića savladao Zvijezdu i produžio niz bez poraza

U 22. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Čelik je zahvaljujući golovima Jasmina Mešanovića stigao do pobjede protiv Zvijezde iz Gradačca.

U 6. minuti Zulić je zaprijetio iz slobodanjaka, ali je Adilović sigurno intervenisao. Nakon toga Čelik je zaprijetio preko Mišića i Grahovca koji su bili neprecizni.

Gosti ponovo prijete u 35. minuti susreta kada je Ordagić šutirao, ali je Adilović ponovo siguran. Tri minute kasnije najbolja šansa u dosadašnjem dijelu susreta. Sačinović ubacio, Dedić šutirao glavom, ali je Mirković fantastično reagovao, te je na poluvremenu ostalo 0:0.

Na samom startu drugog dijela domaći stižu do prednosti. U 52. minuti Lakičević ubacio, lopta preskočila Dedića, stigla do Mešanovića koji sam sa sedam metara pogađa mrežu gostiju. Dobru igru u nastavku novim golom nije krunisao Mešanović koji je izašao sam pred golmana Mirkovića, ali mu je on odbranio udarac.

Ipak, u 84. minuti susreta Mešanović je zahvaljujući asistenciji Bašića postigao svoj drugi pogodak da bi u posljednjoj minuti regularnog toka susreta odmjerenim udarcem sa 15-ak metara pogodio Dedić, te tako riješio pitanje pobjednika.

Do počasnog gola gosti stižu minutu kasnije, a Adilovića je matirao Vila.

Veziri slavili u Trebinju i osvojili vrijedne bodove

U Trebinju su na stadionu Police svoj susret odigrali Leotar i Travnik.

Veziri su golovima Laštre i Hasečića slavili pobjedu i osvojili zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Veziri su od samog starta krenuli agresivno prema golu Lotara te tako nagovjestili da su u Trebinje došli po tri boda. Prvu priliku propustio je Mahir Karić u 13. minuti koji je dobro šutirao ali nije bio precizan.

Nakon toga i kapiten Travnika Feđa Dudić prijeti golmanu Leotara ali bez uspjeha. Kako je Leotar igrao u ovom meču dovoljno govori i činjenica da u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac prema golu Travnika.

U nastavku su veziri zaigrali mnogo bolje, i napokon stigli do željenog pogodtka.

U 56. minuti Laštro pogađa za vodstvo Travnika od 0:1. Konačnih 0:2, postavlja Adis Hasečić.

Do kraja susreta Veziri su propustili još tri odlične prilike, dvije preko Dudića i jednu preko Mahira Karića. Treba istaći da je kapiten Travnika pogodio stativu.