Fudbaleri De Graafschapa slavili su uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Go Aheada sa 4:0 u utakmici Druge lige Holandije.

No, uprkos trijumfu nisu mogli slaviti, jer su morali spašavati živu glavu. Domaći navijači su utrčali na teren i krenuli da se obračunaju sa gostujućim igračima.

Nastao je opći haos, a ni gostujući fudbaleri nisu ostali dužni domaćim navijačima...

Intervenisalo je i osiguranje i policija, koja je uhapsila sedmericu navijača – četiri na stadionu i trojicu van stadiona.

Dvoboj je u prvom poluvremenu bio prekinut zbog bakljade, koji su izazvali navijači Go Aheada, a trajao je desetak minuta.

Navodno, domaći navijači su se na ovaj način svetili jer su prije dvije godine pristalice De Graafschapa nasrnule na igrače Go Aheada.