Fudbaler Alavesa tješio navijače Celte nakon plasmana u finale

Alaves je nakon pobjede protiv Celte Vigo ostvario historijski rezultat plasmanom u finale Kupa Kralja u kojem će igrati protiv Barcelone. Brazilac Deyverson je neposredno nakon utakmice napravio gest za svaku pohvalu, tako što je prišao gostujućim navijačima i pružio im podršku.

Deyverson je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Alavesa rezultatom 1:0, što je bilo dovoljno njegovoj ekipi za historijsko finale. Brazilac je bio asistent za pobjednički gol u 82. minuti, a njegova gesta nakon utakmice će se dugo prepričavati.

Naime, njegovi igrači i navijači su slavili historijski plasman u finale Kupa, dok je on na drugoj strani tješio gostujuće navijače. Oni su mu odgovorili pljeskom i ovacijama, a ovim potezom Deyverson je definitivno zaslužio nagradu za Fair Play godine!