Košarka

Španjolski košarkaši igrat će u finalu Svjetskog prvenstva nakon što su u polufinalu u Pekingu nakon dva produžetka svladali Australiju 95:88 (22:21, 10:16, 19:18, 20:16; 9:9, 15:8).
13.09.2019. u 14:01

Košarkaši Barcelone su danas dobili veliko pojačanje pred novu sezonu, pošto im se pridružio fantastični Malcolm Delaney.
12.09.2019. u 22:02

Košarkaši Češke slavili su rezultatom 94:84 protiv Poljske u duelu razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu koje se igra u Kini.
12.09.2019. u 21:05

Srbija je ostvarila pobjedu protiv Sjedinjenih Američkih Država u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Kini, iako su mnogi ovaj meč željeli vidjeti u finalu. Izabranici Aleksandra Đorđevića ostvarili su pobjedu od 94:89 i za peto mjesto igrat će protiv boljeg iz duela Poljska – Češka.
12.09.2019. u 15:29

Uoči 19. memorijalnog turnira Široki 2019. koji se održava sutra i u subotu u Širokom Brijegu, na konferenciji za tisak predsjednik kluba HKK Široki Igor Jelčić kazao je kako će taj turnir biti odličan uvod aktualnim bh. prvacima u novu košarkašku sezonu.
12.09.2019. u 14:21

Košarkaška reprezentacija Australije posljednji je učesnik polufinala SP u Kini, nakon što je u četvrtfinalnom duelu nadigrala Češku rezultatom 82:70.
11.09.2019. u 17:59

Reprezentativci Francuske su danas u Kini priredili veliko izenađenje i u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u košarci eliminisali selekciju Amerike, koju su savladali sa 89:79.
11.09.2019. u 15:11

Košarkaška reprezentacija Španije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kini.
10.09.2019. u 17:38

Jedan od najiskusnijih košarkaša reprezentacije Srbije, Nemanja Bjelica, preuzeo je odgovornost za ispadanje Orlova iz konkurencije za medalju na Svjetskom prvenstvu, na kome su košarkaši Srbije izgubili sa 87:97 od Argentine u četvrtfinalu.
10.09.2019. u 16:39

Košarkaši Srbije Bogdan Bogdanović i Stefan Jović bili su vidno razočarani poslije poraza u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kini, prenosi Sport klub.
10.09.2019. u 16:37

Argentina je pobijedila Srbiju rezultatom 97:87 u četvrtfinalu Svjetskog košarkaškog prvenstva koje se igra u Kini.
10.09.2019. u 15:24

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država slavili su protiv Brazila u posljednjem meču grupne faze Svjetskog prvenstva u košarci, tako da smo dobili sve učesnike četvrtfinala. Rezultat je glasio 89:73 u korist SAD-a.
09.09.2019. u 16:28

Košarkaši Australije slavili su u velikoj borbi za prvo mjesto grupe L Svjetskog prvenstva u košarci protiv Francuske rezultatom 100:98.

Košarkaši Grčke uspjeli su da pobjede Češku rezultatom 84:77 ali ne i da se kvalifikuju za četvrtfinale Mundobasketa.
09.09.2019. u 14:06

Košarkaška reprezentacija Španije napravila je veliko iznenađenje lako dobivši Srbiju u meču Grupe J i tako je zauzela prvo mjesto. Završeno je rezultatom 81:69.
08.09.2019. u 16:50