Košarka

Poljska je večeras na svom terenu u utakmici 2. runde kvalifikacije za Mundobasket savladala Hrvatsku, čije su šanse za plasman sada značajno umanjene.
17.09.2018. u 23:03

Košarkaš reprezentacije BiH Džanan Musa doživio je povredu tetive u meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Češke, ali je nakon meča potvrdio da se ne radi o ozbiljnijoj povredi.
17.09.2018. u 08:45

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz u drugom krugu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, nakon što su večeras su u Skenderiji, pred oko 3.500 gledalaca poraženi od Češke sa 80:85.
16.09.2018. u 22:29

Bila je to stresna utakmica, meč koji nam je, nažalost, slomio srce. Košarkaši BiH sjajno su se suprotstavili favorizovanoj selekciji Češke u 2. kolu druge faze kvalifikacija za Mundobasket, cijelo vrijeme meča držali priključak, da bi ipak pali u završnici. Desio se poraz u Skenderiji od 80:85 koji vjerovatno znači i oproštaj Zmajeva od realnih šansi za plasman na SP.
16.09.2018. u 22:01

Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić, nalazi se među 100 najboljih NBA košarkaša po izboru američkog magazina Sports Illustrated.
15.09.2018. u 15:27

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra u Sarajevu dočekuje selekciju Češke, u susretu drugog kola drugog kruga kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. u Kini.
15.09.2018. u 14:07

Protiv Finske nismo bili na nivou svih 40 minuta a u utakmici ovog nivoa potrebno je biti konstantan od prve do zadnje minute. Tih sedam-osam zadnjih minuta protiv Finske može nam poslužiti kao model kako da igramo, ali ovog puta svih 40 minuta, izjavio je kapiten košarkaške reprezentacije BiH Elmedin Kikanović uoči meča drugog kola drugog kruga kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Kini.

Košarkaši Srbije poraženi su u Heraklionu u okviru meča sedmog kola grupne faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine, pošto je od naših istočnih komšija bolja bila selekcija Grčke rezultatom 70:63.
13.09.2018. u 22:35

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Finskoj rezultatom 85:81 u meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
13.09.2018. u 20:53

Bh. košarkaš Elmedin Kikanović je nakon poraza od Finske (81:85) čestitao domaćinu na zasluženoj pobjedi, rekavši da se on i njegovi saigrači kasno probudili.
13.09.2018. u 20:52

Košarkaška reprezentacija Češke savladala je Rusiji u 1. kolu drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Moralo je, izgleda, sve ono što se dešavalo posljednjih sedmica, doći na naplatu. Od iznenadne i prinudne promjene selektora, preko kasnog okupljanja ekipe, do nedolaska prvog playa Nemanje Gordića. Sve to je u konačnici rezultiralo porazom bh. košarkaške reprezentacije u Finskoj, u sklopu 1. kola druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Ipak, ako ništa, skupo smo prodali kožu.
13.09.2018. u 19:58

Košarkaška reprezentacija Bugarske priredila je iznenađenje savladavši selekciju Francuske sa 74:68, u prvom kolu drugog kruga kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Kini.
13.09.2018. u 19:17

Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će igrati prvi meč četvrtog ciklusa kvalifikacija za svjetsko prvenstvo protiv selekcije Finske.
13.09.2018. u 11:38

HKK Zrinjski produžio je suradnju s 25-godišnjim krilnim košarkašem Markom Ramljakom.
12.09.2018. u 11:49