Portland je u potpunosti iskoristio odsustvo Joela Embiida (povreda koljena) i nanio Philadelphiji najteži poraz ove sezone, 129:95.

Sixersi nisu imali šanse u Moda Centeru, već nakon prvog poluvremena (70:41) bilo je jasno kako će se utakmica završiti. Bio je to ujedno šesti uzastopni poraz Phile na gostovanju u Portlandu, koje očito nimalo ne leži 76ersima.

Jusuf Nurkić je ponovo imao zapažen nastup, iako ga je još trener Terry Stotts štedio i držao bh. centra u igri svega 21 minutu. I to je bilo dovoljno da div iz Živinica ostvari pristojnu statistiku – 14 poena, 7 skokova, 3 asistencije te po jedna blokada i ukradena lopta.

Briljirao je CJ McCollum, za kojeg se sve češće šuška da bi mogao biti trejdovan. Bek Trail Blazersa utrpao je 35 poena, “dvocifreni” su još bili Damian Lillard (15) i Al-Farouq Aminu (16).

Kod Sixersa, prolaznu ocjenu zaslužio je tek Ben Simmons (19), dok se All-Star kalibar Jimmy Butler pošteno obrukao (5 poena, šut 2-12).

Portland je trenutno sedmi na Zapadu sa omjerom 21-16, Philadelphia je četvrta na Istoku sa 23-14.