VIDEO / Lakše se diše: Albanci poraženi na Bilinom polju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u šestoj utakmici D-grupe kvalifikacija za EP večeras u Zenici pobijedila Albaniju sa 2:0 (0:0).

VIDEO / Reprezentacija BiH / 24sata.info

Bosna i Hercegovina je bila bolja tokom cijelog susreta, ali Albanci su ti koji su prvi zaprijetili već u prvoj minuta, srećom lopta je otišla u korner nakon kojeg je zaprijetio Vangjeli, ali lopta je otišla preko gola.

U nastavku meča dobru priliku za BiH propušta realizirati Vedad Ibišević kada je izašao sam pred golmana, ali je slabo reagirao i pucao preko gola.

Nastavak susreta donio je ponovo dominaciju bh. tima. U 57. minuti Misimović je u novoj šansi, njegov udarac sjajno brani Ujkani, zatim je i Džeko bio neprecizan.

Napokon put do mreže je pronašao Haris Medunjanin u 67. minutu na asistenciju Pandže koji je izbio loptu glavom, a lopta došla do Medunjanina koji izlazi sam ispred Ujkanija i pogađa za 1:0.

Pogodak je dao krila našim igračima koji su u nastavku igrali dosta bolje, stvorili su dvije dobre prilike, Medunjanin i Džeko su sa loptom ušli u šesnaesterac, ali nije bilo završnice. Konačan rezultat 2:0 postavlja Darko Maletić.