Juniori BiH ostali bez Eura, potvrđen krah bh. reprezentativnog nogometa

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine ispala je u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo nakon što je danas poražena od vršnjaka iz Engleske u Skoplju (4:1).

Izabranici Slavena Muse završili su na trećem mjestu iza Sjeverne Makedonije, koja je pobijedila Luksemburg i na kraju imala bolju gol-razliku od našeg tima te se tako plasirala u Elitni krug.

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine prije utakmica trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo imala je tri boda više i za šest pogodaka bolju gol-razliku od Sjeverne Makedonije. Tako da, za prolaz im je odgovarao i poraz od Engleske, ali pod uslovom da Makedonci ne nadoknade gol razliku ili da remiziraju s Luksemburgom. Nažalost, ništa od toga se nije desilo.

Naš tim imao je dobru priliku u desetoj minuti kada je pokušao Hasanbegović. Nakon toga na drugoj strani prijetio je Duncan. Englezi su poveli u 24. minuti pogotkom Anjorina. Đokanović je bio u šansi u 34. minuti, ali je četiri minute poslije Laird udvostručio prednost Engleske.

Muminović je u finišu prvog poluvremena dobio dva žuta kartona, tako da smo ostali sa igračem manje. Samo nakon tri minute igre u drugom dijelu, Đokanović je smanjio na 1:2 i tako vratio nadu našoj repezentaciji. Englezi su nastavili napadati, a zatim su postigli dva brza gola. Harwood-Bellis je pogodio u 69., a Gordon minutu poslije za 1:4. Do kraja rezultat se nije mijenjao.

Sjeverna Makedonija je golovima Toshevskog, Voshe i Muratija pobijedila Luksemburg sa 3:0.

U-19 ENGLESKA – U-19 BOSNA I HERCEGOVINA 4:1

Stadion: Gjorce Petrov (Skoplje). Sudija: Donatas Rumšas (Litvanija). Žuti kartoni: Stanić, Đokanović, Hasanbegović, Muminović (BiH). Crveni karton: Muminović (BiH).

BiH: Kačavenda, Dedić, Kvakić, Aršić, Muminović, Bajrović, Đokanović (od 76. Barišić), Kovač (od 60. Drljo), Turanjanin (od 71. Ilinković), Hasanbegović (od 47. Hasić), Stanić (od 46. Radonja).

ENGLESKA: Dwehurst, Liard, Harwood.Bellis (od 73. Livramento), Mola, Buchanan, Doyle, Garner (od 73. Maghoma), Ameachi (od 17. John-Jules), Anjorin (od 64. Hilton), Gordon, Duncan.