Lazio slavio protiv Leccea

U terminu od 15 sati danas su odigrane tri utakmice 12. kola italijanske Serije A.

Lazio je na domaćem terenu bio bolji od Leccea rezultatom 4:2. Igrao se 30. minut kada su “nebesko-plavi” stigli do vodstva golom Joaquina Corree, ali je deset minuta kasnije Gianluca Lapadula donio izjednačenje gostima.

U drugom poluvremenu je na scenu stupio reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić. Vezista Rimljana je nakon dodavanja Acerbija praktično pogurao tim do nove pobjede golom u 62. minutu.

Trijumf su potvrdili Ciro Immobile sa penala u 77. i Correa svojim drugim pogotkom tri minuta kasnije. Gol La Mantije uspio je tek ublažiti poraz Leccea. Senad Lulić je odigrao cijeli susret za Lazio.

Na mečevima između Sampdorije i Atalante, odnosno Udinesea i Spala nije bilo pogodaka, a bh. reprezentativac Mato Jajalo odigrao je svih 90 minuta za Udinese.