Barcelona ponovo kiksala: Praška Slavija odnijela bod sa stadiona Camp Nou

U susretu 4. kola grupe F Lige prvaka, Barcelona je na Nou Campu odigrala neriješeno 0:0 protiv Slavije iz Praga.

Češki tim je još jednom pokazao kvalitet i hrabrom igrom na Nou Campu pobrao je simpatije neutralnih fudbalskih zaljubljenika. Istina, imala je Barca svoje šanse, ali gosti su potpuno zasluženo priredili veliko iznenađenje.

Messi je pogodio prečku u prvom poluvremenu nakon sjajne solo acije, a veliku priliku na startu drugog dijela propustio je i Sergi Roberto. U nekoliko navrata odlično je intervenisao i Ondrej Kolar i sačuvao je svoju mrežu.

Slavija je izvela nekoliko opasnih napada, ali bez stopostotnih prilika za gol. Na kraju nije bilo golova pa se dodatno zakomplikovala situacija u grupi pred večerašnji okršaj Borussije Dortmund i Intera.

U grupi G veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu napravili su fudbaleri Leipziga koji su kao gosti u Sankt Peterburgu savladali Zenit sa 0:2. Strijelci na njemački tim bili su Diego Demme u sudijskoj nadoknadi prvog dijela i Marcel Sabitzer u 63. minuti.

Leipzig ima devet bodova i vrlo je blizu prolaska u narednu rundu takmičenja.