Sevilla i Atletico Madrid remizirali na Ramon Sanchez Pizjuanu

Sevilla i Atletico Madrid odigrali su neriješeno na Ramon Sanchez Pizjuanu (1:1), a gosti nisu iskristili penal za pobjedu.

Na početku utakmice nije bilo velikih uzbuđenja, a u 28. minuti Franco Vazquez je doveo Andalužane u prednost. U finišu prvog dijela Atletico Madrid je mogao doći do izjednačenja, ali priliku nije iskoristio Koke.

Angel Correa je imao dobru šansu u 54. minuti, a dvije minute poslije Diego Costa je zatresao mrežu, no pogodak je poništen nakon VAR-a zbog ofsajda. Ipak, u 60. minuti Jorgandžije su izjednačile pogotkom Alvara Morate.

Gosti su mogli doći do pobjede, ali Costa nije iskoristio penal u 72. minuti, a nakon odbijene lopte pokušao je i Koke, ali odbranio je još jednom Tomas Vaclik. Costa je imao još jednu šansu u finišu, međutim promjene rezultata nije bilo.