VIDEO / Legendarni Aduriz spektakularnim škaricama srušio Barcelonu!

U 1. kolu nove sezone španske La Lige, Athletic Bilbao je na San Mamesu pobijedio Barcelonu sa 1:0.

U prvom dijelu baskijski tim je igrao bolje, imao je dvije dobre šanse preko Inaki Williamsa, ali nije se tresla mreža Ter Stegena. Barca nije briljirala, ali je u finišu prvog poluvremena mogla do vodstva.

Prvo je Suarez pogodio stativu nakon greške domaće odbrane, a potom je i Rafinha iz daljine uzdrmao prečku.

U nastavku se igralo mnogo slabije, tek je udarac Rakitića bio opasnost za gol Athletica, ali otišao je preko gola. I onda, u 89. minuti u igru je ušao 38-godišnji veteran Aritz Aduriz, a samo 20 sekundi kasnije, spektakluarnim golom matirao je Ter Stegena za veliko slavlje i pobjedu Baskijaca 1:0.

Kenan Kodro nije bio u protokolu u domaćem sastavu, a Lionel Messi nije igrao u ovome susretu za Katalonce zbog povrede.