VIDEO / Zrinjski pretrpio veliki poraz u Švedskoj

U prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige Malmo je rezultatom 3:0 bio bolji od Zrinjskog i tako je gotovo pa sigurno zakoračio u play-off rundu ovog takmičenja.

Nakon sjajnog uspjeha i izbacivanja Utrechta u drugom pretkolu, još jedan težak zadatak dočekao je Mostarce u sljedećoj rundi, švedski Malmo.

Šveđani su odmah na startu utakmice preuzeli kontrolu igre, a izabranici Harija Vukasa su se svjesno povukli i branili sa gotovo svim igračima u polju.

No, takva igra je davala rezultat, pošto Malmo u prvih pola sata nije imao kvalitetne šanse. Sve dok Markus Rosenberg nije propustio stopostotnu šansu. Nakon greške Šovšića bio je sam pred gotovo praznim golom Plemića, ali je propustio prazan gol.

A, onda je Zrinjski imao kolosalnu šansu. Nakon jednog ispucavanja Miljan Govedarica je sam trčao ka golmanu domaćih, ali je onda šutirao katastrofalno preko gola.

Kazna je uslijedila dvije minute kasnije. Šveđani su izveli korner, niko nije uspio izbaciti loptu, a Bengtsson je šalje u mrežu nakon pravog rikošeta. To je bilo sve u prvom poluvremenu.

Drugi dio igre donosi nešto drugačije stanje na terenu. Malmo je svjesno ‘stao’ s napadima, te čekao grešku Zrinjskog koji se morao malo i otvoriti.

To su dočekali u 66. minuti kada je Anders Christiansen pogodio nakon asistencije Rosenberga za 2:0.

Svaki napad bila je opasnost po gol, a treći pogodak vidjeli smo u 74. minuti kada je Rieks pogodio nakon odbijene lopte na lijevu stranu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Malmo ostvario ubjedljiv trijumf u prvom meču trećeg pretkola Evropske lige.

Malmo – Zrinjski 3:0 (Bengtsson 36’, Christiansen 66’, Rieks 74’)

Stadion: Swedbank Arena (Malmo). Gledalaca: /. Sudija: Stuart Attwell (Engleska). Žuti kartoni: Safari, Molins (Malmo), Hadžić, Mandić, Barbarić (Zrinjski).

Malmo: Dahlin, Larsson, Safari, Rieks, Lewicki, Bachriou, Rosenberg, Molins (od 78’ Antonsson), Christiansen, Bengtsson, Berget (od 78’ Brorsson).

Zrinjski: Brkić, Čirjak, Jakovljević, Šovšić (od 61’ Zlomislić), Barbarić, Rugašević (od 79’ Tičinović), Hadžić (od 67’ Lendrić), Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.