Manchester City savladao Liverpool nakon penala i osvojio prvi trofej u novoj sezoni

Sezona elitnog fudbala u Engleskoj tradicionalno je otvorena utakmicom Community Shielda, a sastali su se Liverpool i Manchester City. Nakon izvođenja jedanaesteraca trofej je osvojila ekipa Cityja rezultatom 5:4.

Regularni dio igre završen je rezultatom 1:1, pa se tako pristupilo jedanaestercima. No, krenimo redom…

Već u 12. minuti City je došao u vodstvo. David Silva je preko glave, na neobičan način, prebacio loptu za Raheema Sterlinga koji nije šutirao baš najbolje, ali je bilo dovoljno da se savlada Alisson.

U nastavku prvog dijela Građani su bili bolji rival, ali drugo poluvrijeme kao da je donijelo veći umor kod aktuelnih prvaka Engleske, što su Redsi iskoristili.

Sterling je sa svojim saigračima išao ‘tri na jedan’, ali je čekao da mu se neko otvori, pa je Alisson intervenisao i to je moralo biti kažnjeno.

Rezervista Joel Matip je u 77. minuti pogodio glavom za 1:1 i to je bilo to u regularnom vremenu.

Nakon produžetaka bolje se snašla ekipa Manchester Cityja koja je slavila rezultatom 5:4 i osvojila prvi trofej u sezoni, te tako nastavila dominaciju u engleskom fudbalu.