BATE Borisov savladao Rosenborg u prvom meču 2. pretkola Evropske lige

U Borisovu je večeras odigran prvi susret drugog pretkola Evropske lige između domaćeg BATE-a i norveškog Rosenborga.

Ovaj dvomeč će posebno biti zanimljiv za ljubitelje fudbala u BiH, pošto poraženi iz njega ide na megdan Sarajevu u trećem pretkolu Evropske lige.

Za sada je tome bliži Rosenborg, pošto je BATE večeras slavio pobjedu na domaćem terenu od 2:1, te s prednošću putuje na revanš u Norvešku naredne sedmice.

Bjelorusi su u prednost došli u 5. minuti preko Stasevicha iz penala, da bi gosti poravnali u 25. minuti preko Konradsena.

Gol odluke je viđen na otvaranju drugog dijela, kada je mrežu gostiju pogodio Skavysh na asistenciju strijelca prvog gola Stasevicha.

Do kraja je ostalo 2:1 pa će BATE u revanšu braniti ovu minimalnu prednost, a Rosenborgu je za prolaz potrebna pobjeda od 1:0.