Sarajevo uvjerljivo protiv Partizanija

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su ubjedljivu pobjedu u prvom kontrolnom meču na pripremama u Sloveniji. Koševski ligaš je sa 5:1 nadigrao albanskog šampiona ekipu Partizanija.

Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu u kojem su furioznom igrom izabranici Husrefa Musemića postigli četiri gola. Već u 7. minuti Tatar je doveo Bordo tim u vodstvo 1:0, a u finišu prvog dijela pala su još tri gola. Ahmetović je u 39. minuti udvostručio prednost Sarajeva, a Tatar u 45. i Šišić u sudijskoj nadoknadi postigli su još dva gola za 4:0.

U nastavku su Albanci uspjeli da postignu počasni gol preko Kalarija u 75. minuti, a dvije minute prije kraja rezervista Alen Mustafić je postavio konačnih 5:1.

Husref Musemić je u ovome susretu dao šansu većini fudbalera koje ima na raspologanju, a Sarajevo u Sloveniji očekuju još dvije utakmice – 26. juna sa FC Slovačko i 30. juna sa NK Domžale iz Slovenije.

Sarajevo – Partizani 5:1 (Tatar 7, 45’, Ahmetović 39’, Šišić 45'+1, Mustafić 88’ / Kalari 75’)

FK Sarajevo: Kovačević (od 46. Dizdarević), Lazić, Dupovac (od 60. Šabanović), Hebibović (od 60. Handžić), Hodžić (od 60. Imamović), Velkoski (od 60. Kurdić), Gavrić (od 53. Mustafić), Šišić (od 60. Đokanović), Tatar (od 60. Salčin), Milanović (od 53. Milanović), Ahmetović (od 60. Dervišagić).

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Bitri, Trashi, Telushi, Hila, Mala, Melo, Cinari, Asani.