Brazil demolirao Peru za prvo mjesto u grupi, Venecuela bolja od Bolivije

Fudbaleri Brazila savladali su Peru sa 5:0 u okviru 3. kola grupe A Copa Americe i kao prvoplasirani su prošli u četvrtfinale.

Karioke su pitanje pobjednika riješile furioznom igrom još u prvom dijelu kada su golovima Casemira u 12., Firmina u 19. i Evertona u 32. minuti stigli do tri gola prednosti, na 4:0 povisio je Dani Alves u 53. minuti, a konačnih 5:0 postavio je rezervista Willian u posljednjim trenucima. U sudijskoj nadoknadi penal za Brazil nije iskoristio Gabriel Jesus.

Dalje je prošla i Venecuela koja je sa 3:1 bila bolja od Bolivije. Dva pogotka za Venecuelance postigao je Machis u 2. i 55. minuti, a u listu strijelaca upisao se i Martinez tri minute prije kraja. Utješni gol za Boliviju djelo je Justinianoa u 82. minuti.

Iako je poražen, šanse da prođe dalje ima i Peru koji ima četiri boda, te bi trebao kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane reprezentacije proći dalje. Ipak, za potvrdu će morati sačekati rasplet u ostalim grupama.