Prijateljska utakmica u Butmiru: Mladost na krilima Atajića savladala aktuelnog prvaka BiH

Dva premijerligaša, Sarajevo i Mladost, odigrala su prvu utakmicu u sklopu priprema za narednu sezonu.

Susret je odigran u Trening centru bordo kluba u Butmiru, a pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 2:1.

Već u drugoj minuti Petar Bojo je zatresao mrežu aktuelnog prvaka BiH, na asistenciju Atajića.

Petnaest minuta kasnije jedan od najboljih pojedinaca meča Bahrudin Atajić upisao se i u listu strijelaca pogotkom sa distance.

Ekipa Sarajeva smanjila je na 1:2 golom Amara Rahmanovića u 22. minuti, rezultat se potom nije mijenjao do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu dva trenera su potpuno izmijenila sastave. Bordo tim je na sve načine pokušavao doći do izjednačenja, ali Mladost se uspješno branila i do kraja utakmice odbranila te upisala trijumf.