Guedes u sudijskoj nadoknadi spasio Valenciju u Krasnodaru, hat-trick Girouda u Kijevu

Završene su prve tri uzvratne utakmice osmine finala Evropske lige, a u četvrtfinale su se plasirali Chelsea, Napoli i Valencia.

Najviše napetosti je bilo u Krasnodaru gdje je gostovala Valencia, koja je u dramatičnom finišu uspjela izboriti prolaz dalje.

Pošto je u Valensiji bilo 2:1, domaćim je za prolaz bila potrebna minimalna pobjeda bez primljenog gola, do koje su zamalo i uspjeli doći.

Suleymanov je postigao golčinu u 85. minuti i donio veliku prednost svom timu, ali onda šok u nadoknadi za domaće. Heroj Šišmiša je Guedes, koji je pogodio u 93. minuti i odveo svoj tim dalje…

helsea je petardom u Kijevu potvrdio prolazak dalje, a briljirao je Olivier Giroud koji je stigao do hat-tricka.

Pogađao je sjajni Francuz u 5., 33. i 59. minuti, a pridružili su mu se i Alonso i mladi Hudson-Odoi, koji je u 78. minuti postigao peti gol Chelseaja.

Plavci su tako dalje prošli sa ukupnih 8:0.

U posljednjoj utakmici, Salzburg je slavio pobjedu nad Napolijem od 3:1, ali su Napolitanci zahvaljujući trijumfu od 3:0 u prvoj utakmici prošli dalje.

Milik ih je i večeras doveo u prednost u 14. minuti, ali su Dabbur, Gulbrandsen režirali preokret za Pirovu pobjedu Salzburga.

Dynamo – Chelsea 0:5 (Giroud 5’, 33’, 59’, Alonso 45+1’, Hudson-Odoi 78’)

Krasnodar – Valencia 1:1 (Suleymanov 85’ / Guedes 90+3’)

Salzburg – Napoli 3:1 (Dabbur 25’, Gulbrandsen 65’, Leitgeb 90+2’ / Milik 14’)