Sedam ekipa osiguralo osminu finala Europske lige

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

U četvrtak su na programu bili susreti 4. kola nogometne Europske lige nakon kojeg su osminu finala osigurali Arsenal, Chelsea, Bayer Leverkusen, Zurich, Eintracht, Lazio i zagrebački Dinamo.

arhiv / 24sata.info

U skupini D Dinamo je u Zagrebu došao do četvrte pobjede, svladavši Spartak iz Trnave rezultatom 3:1 te će hrvatski prvak prvi put nakon 1970. dočekati "proljeće u Europi".
 
U skupini A Bayer Leverkusen je s 1:0 bio bolji od Zuericha, no obje su momčadi dva kola prije kraja osigurale nastavak natjecanja.
 
Arsenalu je u skupini E bio dovoljan bod protiv Sportinga za potvrdu prolaska dalje, a u osmini finala igrat će i Chelsea koji je do četvrte pobjede u skupini L došao na gostovanju kod BATE Borisova. Bilo je 1:0 za momčad iz Londona.
 
Maksimalna učinak ima Eintracht Frankfurt u skupini H. Njemački predstavnik sinoć je u gostima pobijedio Apollon Limassol 3:2. Iz te skupine u osminu finala će i Lazio koji je prolaz dalje potvrdio domaćom pobjedom nad Marseilleom 2:1.
 
Zanimljiva je situacija u skupini B gdje je FC Salzburg u gostima pobijedio Rosenborg 5:2 te ima maksimalnih 12 bodova. No, austrijski prvak još nije osigurao prolaz dalje, jer bi se moglo dogoditi da Salzburg, RB Leipzig i Celtic imaju po 12 bodova, i u tom bi slučaju odlučivali međusobni susreti ta tri kluba.
 
Rezultati 4. kola nogometne Evropske lige: 
 
A-grupa: 
Bayer Leverkusen - Zürich 1:0 (0:0)
Ludogorec - AEK Larnaka 0:0
Tabela: 
1. Bayer Leverkusen 4 3 0 1 10:7 9
2. Zürich 4 3 0 1 5:3 9
3. Ludogorec 4 0 2 2 3:5 2
4. AEK Larnaka 4 0 2 2 3:6 2
 
B-grupa: 
Celtic - Leipzig 2:1 (0:1)
Rosenborg - Salzburg 2:5 (0:4)
Tabela: 
1. Salzburg 4 4 0 0 14:5 12
2. RB Leipzig 4 2 0 2 8:6 6
3. Celtic 4 2 0 2 4:6 6
4. Rosenborg 4 0 0 4 3:12 0
 
C-grupa: 
Bordeaux - Zenit St. Peterburg 1:1 (1:0)
Slavia Prag - Koebenhavn 0:0
Tabela: 
1. Zenit St. Peterburg 4 2 2 0 5:3 8
2. Slavia Prag 4 2 1 1 2:1 7
3. Koebenhavn 4 1 2 1 3:3 5
4. Bordeaux 4 0 1 3 3:6 1
 
D-grupa: 
Fenerbahče - Anderlecht 2:0 (0:0)
Dinamo Zagreb - Spartak Trnava 3:1 (2:0)
Tabela: 
1. Dinamo Zagreb 4 4 0 0 11:3 12
2. Fenerbahče 4 2 1 1 7:6 7
3. Spartak Trnava 4 1 0 3 3:7 3
4. Anderlecht 4 0 1 3 2:7 0
 
E-grupa: 
Arsenal - Sporting Lisabon 0:0
Vorskla Poltava - Qarabag Agdam 0:1 (0:1)
Tabela: 
1. Arsenal 4 3 1 0 8:2 10
2. Sporting 4 2 1 1 4:2 7
3. Vorskla Poltava 4 1 0 3 4:7 3
4. Qarabag 4 1 0 3 1:6 3
 
F-grupa: 
Betis - Milan 1:1 (1:0)
Olympiacos Pirej - Dudelange 5:1 (4:0)
Tabela: 
1. Betis Sevilla 4 2 2 0 6:2 8
2. Olympiakos Pirej 4 2 1 1 8:4 7
3. Milan 4 2 1 1 6:4 7
4. Dudelange 4 0 0 4 1:11 0
 
G-grupa: 
Spartak Moskva - Glasgow Rangers 4:3 (2:3)
Rapid Beč - Villarreal 0:0
Tabela: 
1. Villarreal 4 1 3 0 9:5 6
2. Glasgow Rangers 4 1 2 1 8:7 5
3. Spartak Moskva 4 1 2 1 7:8 5
4. Rapid  4 1 1 2 3:7 4
 
H-grupa: 
Apollon Limassol - Eintracht Frankfurt 2:3 (0:1)
Lazio - Olympique Marseille 2:1 (1:0)
Tabela: 
1. Eintracht Frankfurt 4 4 0 0 11:4 12
2. Lazio 4 3 0 1 8:7 9
3. Marseille 4 0 1 3 5:9 1
4. Apollon 4 0 1 3 5:9 1
 
I-grupa: 
Genk - Bešiktaš 1:1 (0:1)
Malmö - Sarpsborg 1:1 (0:0)
Tabela: 
1. Genk 4 2 1 1 8:6 7
2. Sarpsborg 08 4 1 2 1 6:6 5
3. Malmö 4 1 2 1 4:4 5
4. Bešiktaš 4 1 1 2 6:8 4
 
J-grupa: 
Krasnodar - Standard Liege 2:1 (0:1)
Akhisar Belediyespor - Sevilla 2:3 (0:2)
Tabela: 
1. Sevilla 4 3 0 1 15:5 9
2. Krasnodar 4 3 0 1 6:4 9
3. Standard Liege 4 2 0 2 6:9 6
4. Akhisar Belediyespor 4 0 0 4 3:12 0
 
K-grupa: 
Astana - Jablonec 2:1 (1:1)
Dinamo Kijev - Rennes 3:1 (1:0)
Tabela: 
1. Astana 4 2 2 0 7:4 8
2. Dinamo Kijev 4 2 2 0 9:6 8
3. Rennes 4 1 0 3 485 3
4. Jablonec 4 0 2 2 5:7 2
 
L-grupa: 
Bate Borisov - Chelsea 0:1 (0:0)
Mol Vidi - PAOK Solun 1:0 (0:0)
Tabela: 
1. Chelsea 4 4 0 0 6:1 12
2. Mol Vidi 4 2 0 2 3:3 6
3. Paok 4 1 0 3 4:5 3
4. Bate 4 1 0 3 4:8 3
 

 

(FENA)
 





Pošaljite Facebook komentar